Im gorzej tym lepiej.


Czym gorzej tym lepiej.

Gorący czas przed początkiem roku. Nie tylko dla nauczycieli, ale przede wszystkim dla dyrekcji. Szkolni dyrektorzy usilnie poszukują na jeden dzień przed początkiem roku nauczycieli. Gdy w zeszłym roku zaproponowano mi pracę 15 sierpnia, to dzisiaj 30 sierpnia otrzymałem dodatkowe dwie propozycje pracy jako fizyk.

Jak bardzo mnie ta sytuacja cieszy. Taka sytuacja na rynku pracy jest idealna dla zmiany trendu w wynagrodzeniach. Także nie strajk w ciągu roku, a chociaż roczna zmiana pracy.

Nagle można negocjować warunki zatrudnienia, nagle można przebierać w ofertach. I nie trzeba tych ofert szukać, lecz one przychodzą do człowieka.

Dlatego musi być gorzej, aby było lepiej. Dlatego niech będzie jeszcze gorzej, a będzie jeszcze lepiej. A jak będzie całkowicie beznadziejnie i będzie totalna zapaść, to wtedy stanie się wręcz wspaniale i idyllicznie.

A dzieci? O, nie martwmy się o nie, one nie doświadczą żadnej straty życiowej, gdy nie nauczą się co to sporofit, przydawka przymiotnikowa, ciepło właściwe, czy wzór na deltę. Tych czterech przykładowych elementów nie zna spokojnie 50% Polaków i świetnie żyją bez tej wiedzy.

Ktoś powie, a co z egzaminem ósmoklasisty czy maturą? Litości, znam przykłady uczniów, którzy aby zdać maturę na 60% potrzebowali jedynie trzech miesięcy w miarę intensywnej pracy, kiedy wcześniej chodzili do szkoły na 51% zajęć, aby być klasyfikowanym na 2. Można? Można.

Także trzymam kciuki za coraz bardziej złą sytuację w polskiej szkole, życzę z całego serca coraz większej liczby wakatów. Może dzięki temu przyjdą w dalszej kolejności do szkół ludzie, żądając większych pensji i nie posiadając ministerialnych kwalifikacji, a jedynie zdrowe i życiowe umiejętności wynikające z doświadczenia zawodowego. Niech kuratoria mają udrękę wydawania zgód na prowadzenie przedmiotów przez nieprzedmiotowców.

Niech będzie gorzej, aby było lepiej. Wszyscy trzymajcie kciuki.
 
Marcin Stiburski - Szkoła Minimalna

Popularne posty z tego bloga

Świadectwo z czerwonym paskiem

Petycja ONLINE i petycja dla urzędu MEN

Co szkodzi w szkole?